Čím se zabýváme?

Jsme zaměřeni hlavně na komplexní péči o klienta a snažíme se vždy s maximálním úsilím pomoci. Vždy na míru stanovujeme kombinace technik.  Může se tak stát, že od nás neobdržíte jen masáž, ale odejdete i řádně otejpovaní.

Naše služby

Masáž klasická švédská, regenerační a relaxační

Jedná se o klasickou švédskou masáž, při které se uvolňují svaly klasickými tahy. Jako u všech masáží, i u těchto se rychleji rozproudí krev a částečně i lymfatický systém. Při regenerační masáži se používají silnější a hlubší hmaty a účelem je rychlejší prohřátí svalů a regenerace těla. Při relaxační masáži se hmaty používají především jemné a jde převážně o to, aby si u nás klient odpočinul a užil si příjemnou relaxaci. Samozřejmě i tato masáž napomáhá regeneraci.

Sportovní masáže přípravné a pohotovostní

Přípravná sportovní masáž je rychlá tvrdší masáž, která nabudí před sportovními výkony. Tuto masáž je dobré začít ve fázi přípravy na sportovní výkon a v průběhu pár dní či týdnů před výkonem několikrát zopakovat.

Naopak pohotvostní sportovní masáž se aplikuje těsně před výkonem na již rozehřáté svaly a je velice rychlá a intenzivní. Aplikuje se většinou na končetiny v průměrné délce cca 3 minuty. Můžeme provádět i mezi výkony. Po výkonu se provede uklidňující masáž unavených svalů.

 

Dětská masáž

Tuto masáž provádíme vždy pouze za přítomnosti minimálně jednoho z rodičů. Je to jemná masáž těla, kde nejčastěji masírujeme záda, šíji, horní, popř. dolní končetiny. Jsou vynechávány části těla jako jsou hýždě, plosky nohou a dekolt. Tato masáž je v délce do 30 minut.

Medová detoxikační masáž se zábalem a medovou vodou

Někdo ji miluje a někdo nenávidí. Jedná se o zásadní podzimní detox zad. Med se na záda nanáší teplý cca 30-35 stupňů. Působí příznivě na pokožku lidského těla, hydratuje a regeneruje pokožku. Dokáže ji omladit a zjemnit. Očistí od nashromážděných škodlivin. Medovou detoxikační masáží se uvolní a odstraní nežádoucí toxiny z těla. Ty se většinou usazují ve tkáních v blízkosti páteře. Na konci masáže vám na záda bude přiložen okurkový zábal z čerstvé okurky. Med působí příznivě rovněž na celulitidu, při bolestech kloubů a podobně. Při problémech s klouby se doporučuje zhruba 20 minutový zábal 1-2x týdně 2-3 měsíce. Děláme rovněž masáže medovou vodou, a to v případě přání nebo v případě alergie na olej. Druhá vlna nejlépe na jaře, ale ročnímu období se meze nekladou.

Breussova masáž (uvolnění páteře a meziobratl. plotének)

Tuto masáž vyvinul uznávaný léčitel přírodní medicíny Rudolf Breuss. Masáž se provádí rovněž manuálně. Je jemná, citlivá a energetická. Uvolňuje jak fyzické tak i psychické blokády. Výrazným způsobem regeneruje, ovlivňuje a vyživuje meziobratlové ploténky. Díky tomu se velmi dobře řeší problémy s pohybovým aparátem. Ploténka je porézní houba, která je z 90 % složená z vody. Ploténky se regenerují v noci. Různými speciálními hmaty se od sebe oddalují obratle aby ploténka měla místo a vmasírovává se výhradně třezalkový olej. Dochází k nabobtnávání plotének a uvolnění nervů okolo páteře. Může se používat jak samostatně, tak v kombinaci s masáží popř.tejpováním. S Breussovou masáží máme dobré zkušenosti, velice dobře a rychle uvolňuje páteř a svaly okolo páteře. Kontraindikace jsou onkologická onemocnění, osteoporóza, operace páteře, výhřezy plotének. V těchto případech Breussovou masáž neprovádíme. Další kontraindikace jsou jako u klasických masáží. Optimální je kombinace především s Dornonovou metodou.

Dornova metoda (manuální terapie kloubů a obratlů)

Tuto metodu provádíme s manželkou v naší praxi jako další ze služeb většinou v kombinaci s ostatními druhy masáží. Tato metoda je šetrná manuální terapie kterou se napomáhá při obtížích s pohybovým aparátem. Metoda je šetrná, jednoduchá a bezpečná. Uvolňují se blokády a bolesti převážně okolo páteře, kyčelních kloubů, kolen, kotníků a ramen. Úspěšně vyrovnává rozdílnou délku dolních končetin a napravuje celkovou statiku těla. Dornova metoda navrací obratle a klouby do původní polohy za aktivní účasti klientů. Metoda se neprovádí násilím, proto je bezpečná. Za otce metody je považován Dieter Dorn. Z vlastní zkušenosti mu od problémů po úrazu páteře pomohl místní sedlák. Po jeho smrti metodu neustále zdokonaloval. Těší se stále větší oblibě po celém světě.

Kontraindikace – metodu neprovádíme v následujících případech:

– nachlazení, antibiotika, záněty……

– osteoporóza a náchylnost ke zlomeninám

– po nehodách a akutních úrazech. Zlomeniny musí být zhojeny, po operacích až po druhém měsíci, a to po konzultaci s lékařem

– při kloubních náhradách

– při Bechtěrevově nemoci

– při nádorových onemocněních a těžké cukrovce. Vždy je nutná konzultace nebo doporučení od lékaře

– při jakémkoliv podezření na špatný zdravotní stav

Masáž královská

Je to masáž celotělová a pouze relaxační. Klient je masírován dvěma maséry (masér, masérka). Dle přání je možné masírovat najednou horní a dolní partie, nebo synchronně obě strany těla naráz. Masáž trvá většinou 90 – 100 minut.

Masáž párová

Masírují se dva klienti naráz, jeden masérem a jeden masérkou. Masírováni jsou převážně páry, přátelé, manželé, nebo rodiny rodič a dítě apod. Jedná se o odpočinek, tudíž jde vždy o relaxační masáž v délce do 120 minut.

Kineziotaping

nebo také kineziologické tejpování. Používá se hlavně v oblasti sportu, regeneračních technik a rehabilitace. Nalepováním pružných pásek na kůži dochází při sportu k menšímu přetížení a menší úrazovosti. Naopak při regeneraci je přetížený sval odlehčen a dochází ke zlepšení krevního oběhu a zlepšení funkce lymfatického systému. Technika je použitelná nejen pro sportovce, ale i k rychlejší regeneraci svalstva a úrazů.

– používá se při bolestech páteře, kloubů, šlach a svalů

– prodlužuje účinky masáží a stabilizuje uvolněné blokády

– při sportu, nebo jako korekce a další využití

Druhy tejpování

  • Korekční tejpování – Korekční tejpy napomáhají správnému držení těla např při plochonoží, špatném došlapu, při chůzi v předklonu apod. Je to nebolestivá metoda, která nenásilně nutí tělo správnému postavení tak, aby svaly fungovaly co nejlépe a samy.
  • Lymfatické a svalové tejpování – Funguje v návaznosti na lymfatický systém, napomáhá odvádění otoků, rychlejší regeneraci svalů a šlach, regeneraci po operacích, úrazech, hojení jizev, prokrvení tkání, zlepšení stavu lymfedémů a mnoho dalších pozitiv
  • Gynekologické tejpování a ženské zdraví – Tato metoda umožnuje široké využití jak u těhotných, tak jako podpora pro otěhotnění. Po porodu jako podpora při hojení jizev, snadnějšímu a rychlejšímu zavinutí dělohy, podporuje tvorbu mateřského mléka a mnoho dalšího. V těhotenství děláme tejpy na odlehčení těhotenského bříška. Při menstruaci odlehčující tejpy ne zmenšení bolesti. Pro ženy i chlapy funguje výborně na zlepšení diastázy.

Tejpy aplikujeme výhradně na očištěnou a odmaštěnou pokožku. Před tejpováním zbavujeme ochlupení. To z důvodu lepšího fungování, přilnavosti a delší výdrže.

Materiály používáme hypoalergenní včetně lepidla.

Tejpy neaplikujeme na znaménka, bradavičky a jiné vady na pokožce. Naše tejpy jsou obvykle dobře snášeny, výjimečně se může objevit lehké svědění které obvykle brzo zmizí. V případě jiných reakcí s těžším průběhem stačí zavolat a tejp vám odborně odstraníme. Dle našich zkušeností to bývá zcela ojedinělé. Pokud si nejste jisti zda netrpíte náhodou jakoukoliv kožní nebo jinou alergií, která by mohla způsobit jakýkoliv problém, na zkoušku vám nalepíme malý kousek tejpu a poté při negativní reakci aplikujeme tejp konečný.

Tejpy máme různobarevné, takže bychom měli uspokojit všechny klienty. Délka tejpování se odvíjí od rozsahu tejpované oblasti a od její náročnosti.

Masér terapeut - regenerace svalových vláken, uvolňování svalových řetězců

Hlavní metoda je regenerace, potažmo ošetření svalových vláken nebo chcete-li rekondiční specializace. Hledají se receptory bolesti v úponech svalů, spasmy, myogelózy a řeší se převážně příčina bolesti a ne jen následek. Tato metoda, jako každá v naší praxi neléčí, ale dává podněty k regeneraci svalů. Narušením spasmů a myogelóz se uvolňuje do oběhu rychleji kyselina mléčná a urychluje se prokrvení svalů. Velice důležité je dodržovat následně regeneraci. Odpočinek, dostatek tekutin, teplo, a to hlavně suché teplo. To znamená, vyvarovat se pár dní horké lázni ve vaně atd. Jelikož je tato metoda hodně náročná jak pro klienty, tak i pro nás, bývá někdy i bolestivější, tak není určena pro každého. Vždy je prováděna po domluvě a je nutné dodržovat kontraindikace, které znemožňují provádět tuto metodu. Výborně funguje v kombinaci s dalšími metodami jako jsou lávové kameny na silné prohřátí svalů a poté aplikace tejpů pro rychlejší rekonvalescenci. Je velice účinná, samozřejmě ale nemusí vést ke stoprocentní regeneraci daného problému. Je to výborná pomůcka, nikoli však všelék, ostatně jako vše. Rozhodně urychluje proces.

Mobilní masáže

V případě, že se klient nemůže dostavit k nám na praxi, můžeme se po domluvě dostavit i my k němu. Popřípadě je možné si nás objednat masáž většího počtu klientů, např. rodiny, přátele….. Finanční podmínky jsou závislé na počtu klientů a na vzdálenosti dojezdu.

Cvičení

Chcete se jen tak protáhnout a zacvičit si, trochu rozhýbat svaly při lehčím pohybu, přijďte si k nám zacvičit. Pár lidí, příjemná atmosféra, žádné extra silové techniky. 

Masérská pohotovost

Naše standardní služby mimo naší otevírací dobu a praxi. Pouze na zavolání a je třeba počítat s příplatkem +100% ceny + poplatek za cestu.

Další informace

Důležité informace

Všechny metody a masážní techniky u nás provádíme za účelem udržení zdraví a harmonizace organismu. Je to jako doplňkový prostředek k ostatním metodám. V žádném případě nenahrazují komplexní zdravotní péči a nemohou nahradit nezbytné lékařské ošetření. Pokud se cítíte nemocní, je nutné se obrátit na lékaře. V případě pochybností o zdravotním stavu, zdravotní způsobilost k uváděným úkonům určí lékař. Pokud bude nutné odborné vyšetření, bude Vám rovněž doporučeno. Teprve na základě tohoto vyšetření budeme moci provádět další kroky.

Co můžeme ještě nabídnout?

Vystavujeme dárkové poukazy, a to jak na konkrétní masáž nebo v určité hodnotě a obdarovaný si může vybrat, za co v této hodnotě vyčerpá částku. Pokud nevyčerpá na poprvé, může si cenu rozdělit dle vybraných masáží. Poukaz Vám můžeme poslat poštou nebo si jej můžete vyzvednout osobně.

Vystavujeme faktury pro zaměstnavatele.

Můžete si u nás objednat masážní oleje, tejpy, bylinkové preparáty, čaje a jiné dle nabídky.

Potřebujete ještě více zrelaxovat?

Navštivte náš apartmán v Krkonoších.

Naší misí je Vaše spokojenost

Provozovna

Kaolinka 597, 331 51 Kaznějov

Chcete se na něco zeptat?